Bize Ulaşın

1-Sus

Yönetmen: Şerif Toklucu

Filmin Konusu: Farklı suçlardan hüküm giymiş üç mahkûmun öyküsü. Filmde hapishanenin ağabeyi, hapishaneye yeni girmiş sessiz sakin öğrenci ve yazılarından dolayı ceza almış siyasi bir mahkûm ve bu mahkûmun ailesinin hayat akışına bir bakış vardır. Koğuşun günlük akışında koğuş ağabeyi Nevzat, genç ve çömez mahkûmlara tecrübelerini anlatıp nasihat veriyor. Düşüncelerini özgürce anlattığı için mahkûm edilen Güray cezaevine girince suskunlaşmıştır haftada bir kendisini ziyarete gelen karısını ve kızını beklemekten başka yaptığı bir şey kalmamıştır. Annesiyle beraber her görüş günü babasını ziyarete giden Mehveş bir gün babasına yapmış olduğu resim içeri kabul edilmeyince kendisi de kapıda beklemeyi tercih eder. Ve bu resminin, içeriye kabul edilecek biçimi verene kadar da giremeyeceğini anlar.

Filmin Oyuncuları:

Hüseyin Avni Danyal, Berat Yenilmez, Rabia Başaran, Elif Ağtaş, Önder Açıkbaş, İsmail Kurtoğlu, Barış Anıl Aslan, Tuncay Kaynak, Ergun Taş

sus filmi afişi


2-Ölüler

Yönetmen: ahmet tugrul

Filmin Konusu: Güzel bir ev, iyi yemekler, renkli mobilyalar, kaliteli bir hayat. Peki ya duygular?

Filmin Oyuncuları: damla özen ,serdar orçin

ölüler


3. Zor Zamanlar

Yönetmen: Yavuz Selim Yavuzer

Filmin konusu:“İnsanlığımızı savaşlarda öldürmeyelim.”

Seslendirme: Haluk bilginer

Zor-Zamanlar-480x205


4.Bildigim Birkaç nokta

Yönetmen: Alper Tunel

Filmin konusu:  Oktay Gürsoy, Feride Çetin, Parla Şenol, Sema Şahingöz, Gürkan Cevizci, Murat Akdağ, Sıla Hekimoğlu, Görkem Zertoğ

Oyuncular: Kendisiyle savaşan genç müzisyen Çağlar beklenmedik bir şekilde tanıştığı Funda’ya karşı koyamaz şekilde bağlanır.İyilik yapmak yada birine yardım etmek kaçımızın hayatını değiştirir?

bildigim bir kaç nora


5.Yavuz

Yönetmen: Serhat Orhan

Filmin konusu: Bir tüp dükkanında çalışmakta olan Yavuz, işinin ilk gününde kullandığı tüp kamyonunu çaldırır. Bu olay, çevresindeki insanların baskılarına maruz kalmasına ve trajikomik olayların yaşanmasına neden olacaktır.

Oyuncular: Bora Akkaş, Evren Duyal, Hasan Uzma, Koray Tarhan, Doğan Keçin, Zeynep Tarhan, H.Canberk Karaçay, Mustafa Kemal Sözener,Serhat Orhan

yavuz


 

6.Kırık kalem

Yönetmen: ÇİĞDEM KARATAŞ

Filmin Konusu: Elli yaşlarında kaleminin mürekkebi kurumuş orta sınıflı, iyi eğitim almış yaşam düzeyi yüksek bir yazar olan Handan Kar ile yirmi dört yaşlarında sevdiği insan ile yeni bir yaşam kurabilmek için düzenin bir parçası olup, çaresiz bulduğu her işte çalışan Mustafa Yalçın’ın hikayesi.

Oyuncular:  LEMAN SAM – EMRE SAKA – AYFER ERTUNÇ

kırık kalem


 7.Şeref dayı ve gölgesi

Yönetmen: Buğra Dedeoğlu

Filmin konusu: Bir Kıbrıs gazisi olan Şeref Dayı’nın harp sırasında vurulmasına sebep olan gölgesi bir gün onu terk eder ve torunu ile beraber gölgesinin peşine düşer/

Oyuncular:  Salih Kalyon, Ayşe Selen, Yağız Durmaz

seref dayı


8.Çaput

Yönetmen: şenol çöm

Filmin konusu:   İnsanlar çaresizken, akıl yalanlara İnanır.

Oyuncular:  Ahmet Kural, E. Büşra Ertürk

caput


9.Erik Zamanı

Yönetmen: Sezen kayhan

Filmin konusu: Erik zamanıdır. Yasemin hissettiği notalar ve gördüğü sesler ile yarattığı hayal dünyasında yaşamaktadır. Hayatının gerçeklikle kesiştiği noktalarda kendi dünyasının renklerine sığınır. Çaresizce onu kabullenmeye çalışan annesi ve dedesi ile geçirdiği günlerden birinde hayal dünyasının çok sesliliği ölüme ilk tanıklığına engel olacaktır.
Film, metaforlar yoluyla çocuk ve ölüm arasındaki ilişkiye bakmayı amaçlar.

Oyuncular: Yasemin Erten, Ece Uslu, Orhan Karadağlı

erik zamanı


 

10.Ana 

Yönetmen: hüseyin eken

Filmin konusu:  Filmde evlere temizliğe giderek geçimini sağlayan bir annenin kazandığı parayla bedensel ve zihinsel engelli oğlunu mutlu etmesi için bir hayat kadınıyla anlaşması konu ediliyor.

Oyuncular:  Hülya Avşar, Pelin Akil, Ferhat Domurcuk

ana


11.Roya

Yönetmen: alp akdeniz

Filmin konusu: Roya; Afganistan’dan Fransa’ya gitmek üzere yola çıkan mülteci bir çiftin yeni bir yaşam hayaliyle çıktıkları umut dolu yolculukta yaşadıklarını konu alıyor. filmin başrol oyuncularından Sema Öztürk “Roya, umutla çıktıkları yolda kaybolan hayatları ve hayalleri simgeliyor.” Filmin başrol oyuncularından Cansel Elçin “Her yıl binlerce insan umuda yolculuk sırasında ne yazık ki yaşamlarından oluyor. Aslında umuda değil ölüme bir yolculuk bu. Biz Roya’da umutsuzluğun içindeki umudu gözler önüne sermek istedik.” dedi.
Filmin yönetmeni Alper Akdeniz “Bazıları için denizler sadece mezardır. Binlerce kayıp mezardan bir tanesidir aslında ROYA.” dedi.

Oyuncular:  Cansel Elçin ve Sema Öztürk

roya


12-Musa

Yönetmen: Serhat karaaslan

Filmin konusu:

Bir gün yönetmen Zeki Demirkubuz , bir korsan DVD satıcının Musa satıcısıdır sayacı ziyaret etti. Yönetmen filmi korsan olduğunu fark eder ve o Musa bir öneri sunuyor.

Oyuncular: Aram Dildar, Serdar Orçin, Şehsuvar Aktaş, Cahit Çeçen,Musa Karagöz,Özge Keskin,Heves Duygu Tüzün


13-Kızsız Adam 

Yönetmen: Can sarcan

Filmin Konusu:Kızsız Adam, Bir Issız Adam Komedisi…

Oyuncular:Hayrettin Karaoğuz ,  Can Sarcan ,  Gizil Danem Karakılavuz

Kizsiz-Adam-1284458324


14.Dün Bugun Yarın

Yönetmen: Emre Dogan

Filmin Konusu: Gündelik yaşamı bir kafe, sayısız kitap ve Erkan Yolaç’ın sunduğu ‘Evet –Hayır’ adlı yarışma programı arasında geçen Alp (27), her gününü çalıştığı kütüphanede karşılaştığı öğrenci kızla tanışmanın hayalini kurarak geçirir. Ancak hayallerinin arasında kaçamadığı dününü temsil eden eski kız arkadaşı Elif belirir. Dün’ü Bugün’ü ve Yarın’ı arasında sıkışıp kalan Alp’i ileriye taşıyacak tek hareket bir ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ cevabı kadar kolaydır. Çünkü Yarın’a ulaşabilmesi için Dün’e hayır demesi gerekmektedir.

Oyuncular: Arda Tümer, Kutay Kunt, Başak Daşman, Duygu Yetiş, Senem Kulman, Sezin Akbaşoğulları, Sermet Yeşil, Erkan Yolaç

dün bugün yarın


15-Salıncak

Yönetmen: Nazan kesal

Filmin konusu: Şehrin ortasında duran, ama şehrin hiç fark etmediği bir ev burası. Evde, tek çocuklu genç bir kadın töre, namus ve başka toplumsal dayatmaların altında hayatını sürdürmeye çalışıyor. Kocasından gördüğü şiddete toplumsal baskılar da eklenmiş. Genç kadın, en son yaşadığı şiddetli bir dayağın ardından, radikal bir karar hazırlığındadır.

Oyuncular: Şebnem Hassanioughi, Ercan Kesal, Ahmet Mekin

salıncak nazan kesal 

 

Ünlü Oyuncuların Kamera Karşısına Geçtikleri Kısa Filmler