Bize Ulaşın

Sinema filmlerini konforlu,rahat yerlerde izlemek daha keyifli oluyor diyenlerin sayısı çok fazla. Artık sinema salonu işletmecileri salonları doldurmak ve salonları daha cazip hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Artık sinema salonlarında uzanarak ve aynı zamanda içkimizi içerekte film izleyebilir hale geldik… Bunların hepsi ve daha fazlasını da bulabileceğiniz sinema salonlarını sizler için araştırdık.

Ayrıca listeye giren ve giremeyen tüm sinema salonlarında bundan böyle film gösterimlerinden önce kısa filmlerin gösterilmesini İSTİYORUZ.

”Sinema, duygular, düşler ve içgüdü dünyalarını anlatmak için en iyi araçtır.”  Luis Bunuel

İyi Bir Sinema Salonun Da Neler Olmalıdır ?
a. Güvenli olmalı
b. Çevre şartlarından etkilenmeyen nitelikte olmalı ( ses ve ısı yalıtımlı )
c. Ses ve Efektlere uygun olmalı ( Akustik )
d. Perde düz, mat beyaz ve temiz olmalı
e. Koltukları rahat olmalı
f. Perde seviyesinden itibaren yükselen bir açı ile koltukların yerleştirildiği düzende olmalı
g. Her koltuktan rahatça görülebilecek şekilde koltukların yerleştirildiği düzende olmalı
h. Oda sıcaklığını sağlayacak düzenekte olmalı ( klima ve kaloriferli )
i. Yerleri halı veya yüründüğünde ses yapmayacak bir malzeme ile kaplı olmalı
j. Kaliteli bir projeksiyon makinesi olmalı
k. Projeksiyon makinesi perdeye net görüntü verebilmeli
l. İyi bir makinisti olmalı
m. Rezervasyon yapılabilmeli
n. Personel seyircinin ilgisini dağıtacak hareketlerde bulunmamalı
o. Seyircinin konsantrasyonu bozulmamalı.


1-Cinemaxium İSTİNYE PARK

2007’de Cinemaxium İSTİNYE PARK’nin kurulmasıyla hizmete giren sinemanın 12 salonu ve 2 bin 136 koltuk kapasitesi var. Toplam üç salonda, üç boyutlu (3D) sinema izleme olanağı bulunuyor. Koltuklar ve ses düzeni son teknolojiye göre tasarlanmış. Salonların tasarımları Avrupa’da da ödüle layık görüldü.

AFM İSTİNYE PARK


2-CINEBONUS KANYON AVM

Levent’teki Kanyon AVM’de yer alan Cinebonus sinemaları iki kattan oluşuyor. 300’er kişilik iki büyük salon var. Toplam koltuk sayısı 1600. En dikkat çekici yönü, uzay mekiğini andıran iç tasarımı. Tuvaletinden lobisine her yerde LED ekranlara rastlıyorsunuz. Ses sistemi, Oscar ödül töreninde kullanılanla aynı. Sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en konforlu sinemaları arasında gösteriliyor. Üç boyutlu filmleri burada izleyebilirsiniz.

CINEBONUS KANYON AVM


3-CITYLIFE

Yedi sinema salonu ve 803 koltuğuyla Nişantaşı’ndaki City’s AVM’de yer alıyor. En dikkat çeken özelliği lüks tasarımı ve konforlu koltukları. 700 metrekarelik fuaye alanı, aynı zamanda partiler ve özel davetler için de kullanılıyor. AVM’nin altıncı katındaki City Life’ta tavan, yerden dokuz metre yüksekte. Koltukların tasarımcısı, Ferrari koltuklarını tasarlayan Poltrona Frau. 50 ve üzeri kişiden oluşan gruplara indirim var. Dolby Digital Surround Ex ses sistemi kullanılıyor.

Nişantaşı’ndaki City’s AVM


4-PROFİLO AFM

1998’den beri Mecidiyeköy’deki Profilo AVM’de hizmet veren AFM’nin yedi salonu var. Birinde 3D teknolojisiyle filmler izleniyor. Toplam kapasite 1500 kişi. Gala ve ön gösterimlere de sık sık ev sahipliği yapıyor. Salonlarda en sevilen, son teknolojiyle tasarlanan Dolby Dijital Ses Sistemi.

PROFİLO AFM


5-BÜYÜLÜ FENER KIZILAY

Büyülü Fener’in Kızılay şubesi, Ankara’nın en büyük sinema komplekslerinden. Toplam 11 salonda, 1100 kişilik kapasiteyle hizmet veriyor. En son Dolby ve üç boyutlu sinema teknolojisi de kullanılıyor.2005’te açılan sinema, Avrupa Sinemaları Birliği üyesi. Avrupa yapımı filmlere sık sık yer verilirken, Amerikan ve Türk yapımı filmler de gösteriliyor. Ücretsiz otopark ve ücretsiz vale servisi var.

Büyülüfener Sinemalar?


 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’deki En İyi Sinema Salonları
Oylamak ister misin ?
Türkiye’deki En İyi Sinema Salonları