Bize Ulaşın

Bazıları doğuştan yeteneklidir oyunculuk konusunda demek yanlış olmaz heralde. Küçük yaşta müthiş oyunculuklarla üne kavuşan oyuncuları sizin için araştırdık.Her yaşın ayrı güzelliği vardır sinema dünyasında. Bazı oyuncular Altın Portakal Film festivalinda ödüllerle buluşmuşlardır. Bazen de ödüllerle onurlandırılmışlardır.


1-Zeynep Değirmencioğlu

Türk sinema oyuncusu.Beyazperdeye henüz iki yaşındayken “Papatya” filmiyle geçti. Daha sonra “Duvaklı Göl”, “Funda” gibi filmlerde, çocuk yıldız olarak göründü. Ama esas ününü 1960’da “Ayşecik” filmleri ile yaptı.

“Ayşecik”, Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı.

Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü. Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu’nun kızı, kendisi gibi çocuk yaşta Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve Ömercikadı ile ünlenen Ömer Dönmez’in kuzenidir.

Son yıllarda genç kız rollerine çıkarak Yeşilçam’daki ününü sürdürmeye devam eden Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçeli futbolcusu ve daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı. Günümüzde emlakçılık yapan ve İstanbul’da bir emlak ofisi bulunan Zeynep Değirmencioğlu iki çocuk annesidir.

zeynep değirmencioğlu


2-İlker İnanoğlu

İlker İnanoğlu (d. 20 Ağustos 1965; İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu. Yönetmen Türker İnanoğlu ve oyuncu Filiz Akın çiftinin oğludur.

Sinemadaki ilk önemli rolünü Türker İnanoğlu’nun “Yumurcak” filminde oynadı.İlker İnanoğlu konuşmaya ve yürümeye başladığında soluğu stüdyolarda aldı. Namı yumurcaktır. İlker İnanoğlu,Türk Sinemasında önemli bir çığır açmıştır. Daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu,ve Parla Şenol gibi kız yıldızların olduğu filmler büyük bir etki toplamıştır. İnanoğlu’nun Yumurcak filmi de Türk sinemasına iyi bir erkek çocuk oyuncu kazandırmıştır.
ilker inanoğlu


3-Sezer İnanoğlu

Çocuk yaşlarda, “Sezercik” adıyla çeşitli filmlerde oynadı. Büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan film şirketinin başına geçti.Türk sinemasının unutulmaz çocuk karakteri Sezercik’i canlandıran Sezer İnanoğlu; Sezercik Küçük Mücahit, Oyuncu 1973 – Öksüzler. Oyuncu 1972 – Sezercik Aslan Parçası, Oyuncu 1971 – Sezercik Yavrum Benim, Oyuncu filmlerinde rol almıştır.sezer inanoğlu


4-Ege Tanman

Kınalı Kar adlı dizide Efe rolünü oynadı. Çağan Irmak’ın Babam ve Oğlum filmindeki Deniz rolüyle tanındı. Ardından, 2008’de Çocukisimli filmde Hayko Cepkin ve Tuba Ünsal ile başrolleri paylaştı. 2007-2010 yılları arasında Bez Bebek dizisinde yer aldı. Şubatdizisinde 3 bölüm oynamıştır.Leyla ile Mecnun dizisi ile daha büyük kitle tarafından tanınmıştır
ege tanman


5-Ataberk Mutlu

14 Haziran 2005 İstanbul doğumlu Ataberk Mutlu genç yaşına rağmen Poyraz Karayel – Karadayı – Pek Yakında – Arkadaşım Max isimli filmlerde rol almıştır.
Ataberk_Mutlu-3


6-Dilan Erçetin

Büyük Adam Küçük Aşk filminde oynadığı hejar karakteriyle 2001 Antalya film festivali jüri özel ödülünü kazanan Dilan Erçetin küçük yaşına göre usta bir oyunculuk sergilemiştir.dilan erçetin


7-Abdulkadir Tuncer

Güzelliğin On Para Etmez filminde en iyi erkek oyuncu ödülünü Kadir İnanır, Jale Arıkan gibi ustaları geride bırakarak en iyi oyuncu seçilmesi ile gündeme gelmiştir.
abdulkadir tuncer


8-Emir Berke Zincidi

Emir Berke Zincidi ( 4 Ekim 2005, Ankara), Türk çocuk oyuncu.
Babası bir model olan Zincidi iki yaşında anne ve babası tarafından bir ajansa yazdırılmış ve pek çok reklam filminde oynadıktan sonra Öy le Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için iki yüz çocuk arasından seçilerek dizide Osman Akarsu karakterini canlandırmıştır. Dizide iki oyuncu koçu tarafından rolüne hazırlanan Zincidi pedagog eşliğinde çekimlere katılmıştır. 2012’nin Eylül ayında yayınlanmaya başlanan dizinin üçüncü sezonunda Osman karakterinin on yıl sonraki hali canlandırılmıştır ve Emir Berke Zincidi’nin yerini Gün Koper almıştır. emir berke


9-Furkan Kızılay

Furkan Kızılay, (d. 30 Kasım 1990, İstanbul), Türk dizi film oyuncusu ve şarkıcı. Çocuklar Duymasın adlı TV dizisindeki Emre (Havuç) karakteri ile ünlenmiştir. Sinema filmleri ve TV dizilerinin yanı sıra reklamlarda da rol almaktadır. Ayrıca 2009 yılında “Aşksın Sen” adlı albümü çıkarmıştır. 2010’da çekimlerine yeniden başlanan Çocuklar Duymasın dizisinde Emre (Havuç) karakterini yeniden canlandırmaya başlamıştır.

furkan kızılay


10-Burçin Abdullah

22 Temmuz 1987, Bursa, sinema ve dizi oyuncusu.

1998 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Üvey Baba isimli dizide küçük kız rolüyle ünlendi. Burçin Abdullah oyunculuk kariyeri boyunca, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Kara İnci, Kollama gibi yapımlarda rol aldı. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ise Selim ve Erdoğan karakterlerini yurtdışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı. 2013 yapımı olan ve üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede çekilen “Selam” adlı filmde Afganistan’a giden bir öğretmeni canlandırmıştır.

burçın abdullah


 

Türkiye’de Küçük Yaşta Üne Kavuşmuş 10 Çocuk Oyuncu
1 (20%) 1 vote
Türkiye’de Küçük Yaşta Üne Kavuşmuş 10 Çocuk Oyuncu
Etiketlendi: