Bize Ulaşın

Sinemacıların kabesi olarak bilinen başlıca yerler vardır. Sanki bu mekanlar dışında bir yere gitmek yasakmış gibi davranırlar.Bizde sizler için bir anket yaptık.Yaklaşık 1800 sinemacı,sinema oyuncusu,kamera arkası çalışanlar ile röportajlar gerçekleştirdik ve bununla ilgili bir liste oluşturduk. Çok farklı mekan ve semt adıyla karşılaşmadık. Genellikle hep aynı cevapları veren sinemacılar bize gösterdiler ki Cihangir gerçekten bu işin kabesi durumunda. Peki bu mekanlar neresi? Hiç merak ettiniz mi bilmiyoruz… Keyifli okumalar dileriz.


1-Firuzağa Kahvesi

Sinemacılar çayı çok sever.Bunu bilmeyen yoktur sanırım.Cihangirde Firuzağa kahvesi Çay içilecek en güzel yerdir.Her gittiğinizde muhakkak birden fazla sinemacıyla karşılaşabilirsiniz.Pek çok sinemacının veya ismini duyurmaya çalışan insanın takıldığı kahveden bir isim sayacak olursak o da Zeki Demirkubuz ve Rıza Kocaoğlu olur heralde!

Adres:Kılıç Ali Paşa Mahallesi Akarsu Yokuşu No:36 Giriş Kat, Cihangir / Beyoğlu
Telefon:+90 (212) 243 21 49

Firuzağa Kahvesi


2-

Beyoğlunda melekler sokakta yer alan melekler kahvesi falcılarıyla meşhur bir mekandır.Sinemacıların en çok bu sebeple ziyaret ettiği bir yerdir.Cihangir’in hemen üst tarafında yer alır. Müdavimleri arasında birçok ünlü sinemacıların olduğu sakin bir cafedir.

Adres: Kuloğlu Mahellesi Ayhan Işık sokak no 32-A, 34333 Beyoğlu
Telefon:(0212) 251 3101

melekler kahvesi


3-

White Mill’e daha önceden gitmediyseniz içeri girdiğinizde muhtemelen şaşıracaksınız. Dışarıdan bakıldığında ufak bir tasarım ürünleri mağazasını andıran White Mill’in aslında oldukça geniş iç ve dış mekanı var. Belki de bu gizli kalmışlığı sayesinde pek çok ünlünün de uğrak yeri. Bu ünlü isimler arasında Rıza Kocaoğlu, Mustafa Erdoğan, yönetmen Mustafa Altıoklar ve Sertaç Özgümüş’ü görebilirsiniz.

Adres:Susam Sokak No:13 Cihangir / Beyoğlu
Telefon: +90 (212) 292 28 95

white mill


4-

Balık ve mezenin Cihangir’deki adıdır Savoy! Deniz manzarasına gerek duymayacağınız eğlenceli bir balık restaurantı. Yerli ve yabancı misafirlerinizi de gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz bu mekana mutlaka ama mutlaka rezervasyon yaptırarak gidin! Buranın ünlü misafirlerinin başında ise Ece Uslu, Erdem Yener, Teoman, Mehmet Turgut ve Aydın Boysan geliyor.

Adres:Sıraselviler cad. Bakraç Sk. No:32 Cihangir, Beyoğlu
Telefon:+90 (212) 249 33 82

Savoy Balıkçısı


5-

Kebap ve hatay sofrasının Beyoğlu’ndaki adıdır Hatay Medeniyetler Sofrası!  Yerli ve yabancı misafirlerinizi de gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz bu mekana mutlaka ama mutlaka rezervasyon yaptırarak gidin! Buranın ünlü misafirlerinin başında ise Filiz Akın, Nuri Alço, Kadir İnanır ve Mehmet Turgut geliyor.

Adres: İstiklal Caddesi No:39 Taksim, 34433 İstanbul / Beyoğlu

Telefon:(0212) 293 3131

hatay medeniyetler sofrası


6- (Beyoğlu)

Canlı müziğin ve alternatif pop müziğin sinema dünyasındaki iki adresinden biri olarak anılır Line.Birçok ünlü sinema oyuncusunun kavgalarıyla medyaya yansımış bir mekandır.Sinemacıların sarhoş olduktan sonra kavga çıkarıp dagıttığı mekan olarak bilinir.Fakat çok iyi müzik grupları ve müzisyenler sahne alır.Bakmayın kavgacı mekan değildir.Elif ve sinemayada destek veren bir mekandır.

Adres: Istiklal Caddesi Buyukparmakkapi Sokak No : 14 a-b, Beyoğlu, 34433 Istanbul
Telefon:(0212) 252 0694

line


7-Hayal Kahvesi

Sinemacıların bir başka mekanı da Cihangir’in hemen üstünde ki Hayl kahvesidir.Kapısında sürekli magazincilerin cirit attığı mekandır. Ünlü sinema oyuncularının orda olduğu her zaman aşikardır.Bu yüzden de medyaya yansımak isteyen sinemacılar genelde burada takılır.Fakat müzik kalitesi gerçekten takdire değerdir.

Adres: Katip Çelebi Mh., Büyük Parmakkapı Sk No:19, Beyoğlu

Telefon:(0212) 245 6313

hayal kahvesi beyoğlu


8- (Beyoğlu)

2013 yılında kurulmasına karşın adından sıkça söz ettiren bir gece clubu.Film çekimleri,klip çekimleri ve dizi çekimlerine de ev sahipliği yapmaktadır.Gerçektende görüldüğü gibi büyük ve hoş bir mekandır. Ayrıca film gösterimlerine de ev sahipliği yapmakla birlikte bu mekanda film galaları da yapılmaktadır.Müdavimlerini saymakla bitiremeyiz. Şöyle ki: her gittiğinizde onlarca sinemacıyla karşılaşabilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit Mh., Kallavi Sk, Beyoğlu

Telefon:0541 299 9999

Chanta (Beyoğlu)


9-

Cihangir’in ilk akla gelen mekanlarından biri olan Smyrna, hem dizaynı hem de lezzetleriyle insanlarda alışkanlık yapan yerlerden birisi. Burası da aslında bir mahalle mekanı sayılır. Ünlülerin de sık sık takıldığı mekanda bir süre sonra onları görmek size normal geleceği için tepki vermemeye başlayabilirsiniz. Serenay Sarıkaya, Tan Taşçı ve Selçuk Yöntem bu isimlerden birkaçı…

Adres:Akarsu Caddesi, No:29, Cihangir / Beyoğlu
Telefon:+90 (212) 244 24 66

smyrna cihangir cafe


10-

Cihangir ahalisinin mahalle barı da diyebileceğimiz Susam Bar, Susam Sokak’ta yer alıyor. Kahvaltıdan, akşam yemeğine kadar uzanan menüsü ile kendinizi ev rahatlığında hissedebilirsiniz. Bu keyifli mekanın ünlü müdavimleri ise başta Ata Demirer, Çağan Irmak ve Işın Karaca iken farklı dizi senaristleri ve oyuncularının da sevdiği yerlerin başında geliyor Susam Cafe&Bar.

Adres:Susam Sokak, No:11, Cihangir / Beyoğlu
Telefon:+90 (212) 251 59 95

susam cafe


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sinemacıların En Çok Takıldıkları Mekanlar