Bize Ulaşın

?” Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak gerekir. Bir ürün veya hizmetin satışa yönelik amaçlarda kullanılmak üzere çekilmesidir veya tam olarak bir alana adapte olup uzmanlık sahibi olmaktır. Her sektörden her türlü imajların, çok çeşitli medyalar için kare kare çekilmesi deneyimli fotoğrafçılığın alanıdır.

Çoğunlukla çekimler yaratıcı ajanslar için, hizmet sektörleri için ve reklam ajansları için yapılmaktadır. Çalışmalar uzmanlık ya da akademik eğitim almış bireyler ve ekipler sebebi ile yapılabileceği benzeri temel teferruatları kendilerince öğrenmiş bireyler tarafından da yapılmaktadır.

?

Çekimlerin kalitesini belirleyen türlü etkenler mevcut. Fotoğrafçının bir sanatçı bakış açısına sahip olması gerekli bir koşul ise de, yeterli değildir. Esas tasarım ve estetik bilgileri, makine ve makine aksamıyla ilgili teknik bilgiler, çekimin yapılacağı sektöre yönelik bilgiler profesyonel fotoğrafçıda aranan özelliklerdendir. Bilgi, deneme ve teknik donanım bu alanda kişiye gerekli olan temel hususlardır.

Profesyonel ürün fotoğrafçısı seçiminde poz, fer, objektif, kadrajlama, lens kavramları hakkında teorik bilgi ve bu bilgiyi uygulayacak koşullara sahip uzman ekiplerden oluşan kendisini kanıtlamış şirketler ve bireyler tercih edilmelidir.

Deneyimli fotoğrafçı;

Dikkat çekici bir alanda uzmanlaşmalıdır,
Teknik ekipmanlar yeterli olmalıdır,
Ciddi referanslara sahip olmalıdır,
Başarılı bir portföy sunmalıdır,
Yeni projeleri koordine edebilecek yetiye ulaşmalıdır.

 

Profesyonel

Diyafram, Enstantane, İso – Güncel Anlatım


 

Beyaz Dengesi


 

Ölçüm Modları


 

Çekim Modları


 

Histogram

 

http://www.youtube.com/watch?v=R4fSGQg9gNo


 

Flaş ve Işık Kullanımı


 

Flaş Kullanım Örnekleri


 

http://www.youtube.com/watch?v=6ZYW9a4hQvw


 

http://www.youtube.com/watch?v=zIp7Ut9pAg4


 


 


 

Diyafram, enstantane, iso


 

Beyaz dengesi & Ölçüm Modları


 

İş Akışı


, Ne İşe Yarar?

Hazırladığı dersler için Kutay Kösem’e teşekkür ederiz.

Oylamak ister misin ?
Profesyonel Fotoğrafçılık Dersleri (Videolu Anlatım)
Etiketlendi: