Bize Ulaşın

All Products >> Kameralar >>Sony Pmw ex 3 Full HD

Product Details

  • 1 Günlük Kiralama: 225 TL
  • 3 Günlük Kiralama: 425 TL
  • 5 Günlük Kiralama: 600 TL
  • 7 Günlük Kiralama: 700 TL

 

ÖZELLİKLER

SONY PMW-EX3
Değiştirebilir Objektifli Full HD Kamera,Sony PMW-EX1 den sonra EX3 kamerasını sektöre sürdü.
Sony PMW-EX1\`den değişik şekilde PMW-EX3\`ün en belirgin farklı niteliği şekilde değiştirilebilir objektifi gösteriliyor. SXS kartlara kayıt oluşturan PMW-EX3 hususi vizör ve LCD ekran yapısı derhal göze çarpıyor. Full HD çözünürlükte cazibe yapabilen PMW-EX3 uzun zaman sınıfında önder kamera olabileceği şimdilden garantiliyor. 2 adet 8 ya da 16 GB SXS flash kart haricinde Opsiyonel harici 60 GB External harddisk olan PHU-60K takılabilmektedir.
KULLANıM ALANLARı
Reklam Filmleri, Tanıtım Filmleri, üniversiteler, Kısa Filmler, Belgeseller için ideal kamera. Timecode uyumluluğu ile çoklu kamera çekimleri için idealdir.
Avantajları
Sony bununla beraber 32 GB SxS kartlarınında prototipini duyurdu. bununla beraber PMW-EX30 adlı SxS kart VTR\`leri de piyasaya sürüldü.

GENEL TEKNiK öZELLiKLER
1080i/720P seçenekleri
70 dakikaya kadar HD görüntü ve ses kaydı
Düşük güç tüketimi
Darbelere (1500 G’ye kadar) ve titreşimlere (15 G’ye kadar) dayanıklı.
SP modunda kaydedilen çekimler, akışı kameradan i.LıNK (HDV) arabirimi yoluyla aktararak HDV uyumlu kurgu sistemleriyle kesintisiz bütünleştirilebiliyor. Veriler Clip Browser yazılımı kullanılarak, XDCAM HD’nin optik diskine de kaydedilebiliyor.
XDCAM EX serisi ile kayıtlar, zamanımız elektronik portatif aygıtlarında uygulanan ve ıSO vasıtası ile standartlaştırılan MP4 formatında veri dosyaları olarak yapılıyor.
XDCAM EX, neredeyse kamera açılır açılmaz kayda başlayabiliyor. ayrıca, varolan içeriğin üzerine yazma riski yok; otomatik olarak karttaki boş bir alana kaydediyor.
XDCAM EX kamerada bir kayıt her başlatılıp durdurulduğunda, görüntü ve ses sinyalleri tek klip olarak kaydediliyor. Oynatım sırasında kullanıcılar, CD ya da DVD oynatıcıda bulunduğu gibi “Next” ya da “Previous” butonuna basarak sonraki ve ya önceki klibe atlayabiliyorlar.
PMW-EX3, her birisi 1920 (Y) x 1080 (D) etken piksel sayılı üç yeni 1/2 inçlik tip Exmor CMOS algılayıcıyla donatılmış. Bu algılayıcılar, F10 hassasiyet, 54 dB sinyal/gürültü oranı ve 1000 TV satırı yatay çözünürlük sağlıyor.
DESTEKLEDİĞİ FORMATLAR
PMW-EX3 kamera, MPEG-2 metre@HL sıkıştırma standardına uygun MPEG-2 Long GOP kodek kullanarak 1920×1080 HD görüntüler kaydediyor. MPEG-2 Long GOP, XDCAM HD ve HDV 1080i serisi ürünlerce de kullanılan, olgunlaşmış bir kodek.
PMW-EX3 kamera bir sıra bit hızı sunuyor: istenen görüntü kalitesine ve kayıt süresine göre 35 m./s (HQ modu) yada 25 m./s (SP modu). HQ modu hem 1920×1080 hem 1280×720 çözünürlükleri destekliyor. SP modu 25 metre/s süratte 1440/1080 çözünürlüğü destekleyerek HDV 1080i ürünler ile uyumluluk sağlıyor.
Tarama modu 1920×1080, 1280×720 ve 1440×1080 çözünürlükler içinde değiştirilebiliyor. Kare hızı da geçmeli ve progresif içinde (59.94i, 50i, 29,97p, 25p ve gerçek 23,98p) seçilebiliyor.
VıDEO
Yüksek performanslı SxS hafıza kartları ve üretken sıkıştırma formatı ile PMW-EX3 tek bir 16 Gb SxS kartına 70 dakika üstün kaliteli HD görüntü kaydedebiliyor. PMW-EX3’te iki hafıza kartı yuvası olduğu için, bu kayıt süresi hiç kare kaybı olmadan, kesintisiz geçişle 140 dakikaya çıkıyor.
HD-SDı giriş çıkış
AUDıO
PMW-EX3 kamera, yüksek kaliteli, iki kanallı 16 bit 48 kHz doğrusal PCM sıkıştırmasız ses kaydedip çalıyor.
diğer
Sony’nin opsiyonel RM-B150 ve RM-B750 uzaktan kumanda birimleri kullanılabiliyor.
OPSiYONEL
Opsiyonel External Harddisk PHU-60K ile 200 dakika yüksek kalitede (35Mbps) yada 260 dakika SP mode\`da (25Mbps) süresi bulunmaktadır
Formats-HDV Nedir?
Yüksek kaliteli HDCAM ve film kalitesine yakın kalitede görüntü verebilen HDCAM SR formatları natürel olarak nitelik ile birlikte maliyet de getiriyor. Bu formatlara bir alternatif olarak, öncülüğünü Sony, Sharp, JVS ve Canon kuruluşların yaptığı bir küme müstahsil HD formata bir başlangıç niteliğinde daha düşük maliyetli bir format geliştirmek üzere kolları sıvadılar ve böylece HDV formatı ortaya çıktı.
Camera Futures-CCD CMOS Farkları
CCD ler yüksek kalite ve düşük gürültülü resim üretir.CMOS lar gürültüye daha eğilimlidir
CMOS sensörün her pixelinin etrafında birkaç transistör olduğu için fer hassasiyeti düşüktür.Fotonlar photodiode yerine transistörlere çarpar.
CMOS daha az kuvvet tüketir.
CCD ler çok kuvvet tüketen hususi bir işlem kullanırlar. CCD kuvvet tüketimi CMOS\`tan 100 kat daha fazladır
CMOS çipler herhangi bir silikon üretim bandında üretilebilirler. Bu sebepten CCD\`lerden çok fazla ucuzdurlar.
CCD sensörler çok aşırı daha uzun süredir üretilmektedir ve yapıları daha oturmuştur. Daha yüksek kaliteli ve daha çok aşırı piksele sahiptirler.
Formats-MPEG ıMX Nedir?
MPEG ıMX Digital Betacam formatının 2001 de geliştirilmiş bir modelidir. MPEG sıkıştırma kullanır ancak sıkıştırma oranı Betacam SXden yüksektir. ıMX formatında 8 kanal ses, cue, ve timecode da mevcuttur ve CCıR 601 (interlaced analog sinyalleri dijital formda kodlamaya yarayan bir standart) uyumlu video sinyali üretir. Yeni ıMX VTR lerle, Sony SDTı ve e-VTR bunun gibi yeni teknolojileri sektöre sundu. SDTı audio, video, timecode ve remote control fonksiyonlarının tek bir koaksiyel kablo üzerinden iletimini sağlayan bir teknolojidir. e-VTR teknolojisi ise bu özelliği tıpkı datayı VTR üstünde bulunan bir ethernet arabirim ile ıP üzerinden gönderme imkanı sağlayarak genişletir. MSW-2100M bu gibi ıMX VTR ler Digital Betacam kasetleri oynatabilir ancak sırf ıMX kasetlere kayıt yapabilir. S bantlarda 60 L bantlarda 184 dakika kayıt mümkündür. MPEG ıMX bantlar açık yeşildir.
Formats-XDCAM HD ?
XDCAM teknolojisini High Definition ile birleştiren formattır. Bu sistemde HD formatta ki video BluRay diskler üstünde dosya tabanlı şekilde saklanır.
Formats-XDCAM Nedir?
evvela DV vardı. DV formatının tüketici pazarında beğeni görmesi ve dijital olmasının yanı dizi ekonomik bir format olması teknoloji üreticilerini “Acaba uzman kullanıcılar için de bunun gibi bir format bulabilir miyiz?” düşüncesine yöneltti. Ve DV’den ayrıcalıklı, % profesyonellere yönelik formatlar üretildi. SONY’nin formatı DVCAM oldu.
Formats-HDCAM SR Nedir?
2003’te tüketicilere sunulan HDCAM SR daha sık parçacıklı bant kullanır ve 4:4:4 RGB biçiminde 440 Mbit/s bant genişliğinde kayıt yapabilir. Bu yüksek hız, HDCAM SR ın HDSDı sinyalin tümünü yakalamasını sağlar. Bazı HDCAM SR VTR ler 880 Mbits/s lık bant genişliğini mümkün kılan 2x modu diye bir özelliğe sahiptir. Bu biçimde 4:4:4 lük tek bir sinyali ve ya 4:2:2 lik 2 sinyali aynı anda göndermek olası. HDCAM SR sıkıştırma için MPEG-4 Studio Profile kullanır ve ses kanal sayısını 12 ye çıkarır. Sony nin CineAlta ürün grubunda kullanılır. HDCAM SR’lar ise mavi şeritli siyah renktedir.
Formats-HDCAM Nedir?
HDCAM formatı Dijital Betacamın HDTV versiyonu şekilde 1997’de çıkarıldı. 10 bit DCT sıkıştırma tekniği kullanarak 4:2:2 örnekleme oranında 720p ya da 1080i çözünürlükte kayıt yapar. 24 and 23.976 PsF modlarıda bulunmaktadır. 144 Mbit/s bant genişliği vardır. 4 kanal AES/EBU 20-bit/48 kHz digital ses formatı kullanır. Bazı HDCAM VTR’ler Betacam kasetleri oynatabilir ve bant uzunlukları S için 40 dakika ve L için 124 dakika olmak üzere Dijital Betacam’la aynıdır. HDCAM bantlar turuncu şeritli siyah renktedir.
Formats-Digital Betacam Nedir?
Ve 1993’te yayıncılık dünyası Dijital Betacam’la tanıştı. Dijital Betacam, Betacam ve Betacam SP’den daha yüksek kalitede S kasete 40 dakika L kasete 124 dakika kayıt yapabilen bir format. Dijital Betacam DCT (Dijital Cosine Transform ) ile sıkıştırılmış komponent bir formattır. on bit YUV 4:2:2 örnekleme yaparak PAL(720×576) yada NTSC (720×480) de 90 Mbit/s bant genişliğinde kayıt yapar. 4 kanal uncompressed 48Khz PCM ses sinyali kullanır. Bantta 5.cueing için ses ve linear timecode arasında birer track bulunmaktadır. Bazı Dijital Betacam cihazlar Betacam ve Betacam SP kasetleri okuyabilir. Yayıncılık Dünyasında Dijital Betacam SD (Standart Definition) dijital video için en kaliteli format şekilde kabul edilir. bununla birlikte SONY’nin Dijital Betacam decklerde SDı koaksiyel dijital bağlantı seçeneği de sunması SDı sistemlerle ahenk için önemli bir kolaylık sağlıyor. Digital Betacam bantlar açık mavidir.
Formats-DVCAM Nedir?
öncelikle DV vardı. DV formatının tüketici pazarında beğeni görmesi ve dijital olmasının yanı sıra ekonomik bir format olması teknoloji üreticilerini “Acaba uzman kullanıcılar için de bunun gibi bir format bulabilir miyiz?” düşüncesine yöneltti. Ve DV’den farklı, yüzde yüz profesyonellere yönelik formatlar üretildi. SONY’nin formatı DVCAM oldu.

 

Sony Pmw ex 3 Full HD
5 (100%) 2 votes
Sony Pmw ex 3 Full HD