Bize Ulaşın

All Products >> Kameralar >>Panasonic af 101

Product Details

  • 1 Günlük Kiralama: 300 TL
  • 3 Günlük Kiralama: 800 TL
  • 5 Günlük Kiralama: 1250 TL
  • 7 Günlük Kiralama: 1600 TL

 

Ürün Özellikleri

Dünyanın ilk dört/üç MOS görüntü algılayıcılı profesyonel HD kamera-kaydedicisi olan Panasonic AG-AF101 4/3 HD kamera, Panasonic AVCCAM serisinde değiştirilebilen lenslere sahip ilk model. Yüksek tanımlı görüntü kaydı için tasarlanan AF101’in geniş görüntü algılayıcısı, profesyonel kullanıcılara sığ alan derinliğiyle sinema benzeri geniş açılı çekimler yapabilme imkanı sunuyor.

Film ve video yapımcısı Barry Green şu yorumu yaptı: “AF101 35mm filmin görünüş ve hissini DSLR ile çekimin ödünleri ve sorunları olmadan veren, etkin maliyetli bir kamera isteyen sinema uzmanları için çok önemli bir ileri adım. Film yapımcılarının ve video uzmanlarının çok ışık isteyen lens adaptörleri kullanmak veya video için fotoğraf makinesi kullanmanın yetersizlikleriyle uğraşmadan sinematik görüntüler elde etmelerini sağlıyor.”

AF101 bir Micro Four Thirds dijital tekli lens veya çevrim adaptörlü bir prime lens gibi sinematik lensler kullanıyor. Profesyonel ses girişi (XLR), profesyonellerin gereksinim duyduğu esneklik derecesini sunuyor.

Kamera Full HD değişken kare hızı (Variable Frame Rate) işlevli 1080/24p modu dahil olmak üzere Full HD 1080i/1080p/720p formatlarda görüntü kaydedebiliyor. Görüntüler 24Mbps hıza kadar, profesyonel yüksek kaliteli PH modunda büyük kapasiteli SDXC bellek kartlarına kaydedilebiliyor. İki adet SD kart yuvası, PH modunda 12 saate kadar, HE modunda 48 saate kadar kayıt kapasitesi sağlıyor.

Green ekledi: “Panasonic profesyonel kameramanların ihtiyaçlarını düşünmüş: bu kamera profesyonellerin kameralarından bekleyebilecekleri ve talep edebilecekleri tüm gerekli bağlantılara, kontrollere ve özelliklerin yanında, sinema tarzı alan derinliğine de sahip. Bu kamera bağımsız film yapımcıların ve video kameramanlarının bekledikleri şeyin somutlaşmış hali.”

Kamera, profesyonel bir kamerada bulunan HD SDI çıkış, XLR ses 2ch (48 V fantom güç kaynağı uyumlu) girişlere sahip. Profesyonel görüntü işlemleri için zaman kodu kayıt özelliği de var.

Dünyanın ilk Micro Four Thirds bayonetli HD video kamerası

4/3 tip MOS Sensör
Yüksek kaliteli HD görüntü kaydı
Dahili optik ND Filtre
Gamma ayarları
Gelişmiş görüntü ayarları
Yüksek kalite ses kaydı
Multi HD Format uyumluluğu
1080pSeçilebilir kare hızları
SDXC hafıza kartı uyumu
Çift kart girişi
SMTPE Time-Code
SDI(24Psf) Çıkışı ve otomatik kayıt
HDMI çıkışı
2 adet profesyonel XLR ses girişi

Panasonic af 101
5 (100%) 2 votes
Panasonic af 101