Bize Ulaşın

All Products >> Kameralar >>Black Magic Ursa

Product Details

1 Gunluk Fiyat: (Body) 700 TL

 

Kamera Tasarımına Yeni Bakış

Tüm set donanımınızın tamamı tek bir portatif tasarımda!

Blackmagic URSA daha büyük profesyonel boyuttadır ve güçlü bir soğutucuyu barındırma alanına sahip olduğundan kasanın serin ve fan’ın süper sessiz kalmasını sağlarken daha yüksek kare hızlarında çalışmayı mümkün kılar. İşlenmiş alüminyum tasarımı inanılmaz derecede güçlüdür ve büyük film ekibi tarafından kullanılmak üzere ve kullanıcı tarafından sensörlerin yenileriyle dış mekanlarda güncellenebilir olması amacıyla tasarlanmıştır. Kameranın her bir bölümü ayrı görüntü yönetmeni, kamera asistanı ve ses mühendisi iş istasyonlarına ayrılmıştır. Görüntü Yönetmeni iş istasyonu büyük 10 inç dışa açılan set monitörünün yanı sıra ayarlar, kamera durumu ve skoplar için ayrı bir 5 inç ekran içerir. Kamera asistanı iş istasyonu kamera ayarları, durumu ve skoplar için ayrı bir ekran ve audio istasyonu ise ses göstergeleri, kontroller ve ses bağlantıları içerir. Bu büyük ekran sayesinde fazladan set donanımına gerek kalmadığından çekimler arasında hızla hareket etmeniz kolaylaşır. Sadece ekranı katlayın ve gidin!

İnanılmaz kalitede Ultra HD ile çekim yapın

15 adımlı dinamik aralıklı Super 35 boyutlu sensör

URSA şimdi 15 adımlı dinamik aralıklı muhteşem 4608 x 2592 piksel yakalayan yeni profesyonel dijital film 4.6K görüntü sensörü içerir! Bu DCI 4K’dan daha büyüktür! Gerçek dijital film görüntüleme için sensör inanılmaz 15 adımlı dinamik aralığa sahiptir. Geniş dinamik aralığı standart video kameralarından ve hatta en son teknolojiye sahip yayın kameralarından çarpıcı oranda daha iyi olduğundan, gerçek dijital film gibi görünen görüntüler elde ediyorsunuz. Geniş dinamik aralık, hem karanlık gölgelerdeki hem de parlak bölgelerdeki ayrıntıları muhafaza ettiğinden post prodüksiyonda renk derecelendirme üzerine çalışırken daha geniş parlaklık seviyelerine sahip olabilmenizi sağlar. Çok büyük Super 35 boyutu, yaratıcı sığ alan derinliği çekimlerine olanak sağlar ve yüksek çözünürlüklü 12-bit kayıpsız CinemaDNG RAW kayıt sayesinde inanılmaz kalite elde ediyorsunuz! Yayın kalitesinde görüntüler ve asgari depolama gereksinimleriyle kolay post prodüksiyon iş akışı için ProRes kullanarak ayrıca HD ya da Ultra HD’de de çekim yapabilirsiniz!

Aralıksız Çekim İçin Çift Kaydedici

Kritik bir etkinliği hiç bir zaman kaçırmamanız
için sonsuza kadar çekim yapın!

Blackmagic URSA; medya değiştirmek için kayıta ara vermenizi gerektirmeyecek çift kaydedici özelliğine sahiptir. Bu da, tarihi bir etkinliği, önemli bir söyleşiyi çekiyorsanız ya da çekime ara veremeyecek durumdaysanız kritik önem taşır! İkinci kaydediciye boş bir CFast kartı yükleyin ve kart dolunca, kayıt ikinci kartta devam eder ve siz dolu olan kartı değiştirirken çekiminiz kesintisiz sürer! Dahili kaydediciler, yüksek kare hızlı RAW çekimler için mükemmel olan 350 MB/sn’e kadar inanılmaz hızlarda çekim yapmanıza olanak sağlayan yeni CFast kart teknolojisi kullanır! RAW’da çekim yapıp görüntüleri ekibe büyük 10 inç ekranda geri oynattığınızı düşünün!

Kullanıcı tarafından Güncellenebilir Sensör ve Yuva

Geniş bir sensör ve lens yuvası yelpazesinden seçim yapın!

Blackmagic URSA, 4 basit vidanın çıkartılması ile kameranın gövdesinden ayrılabilen bir modüler kamera turret’i içerir! Kamera turret’ı sensör, lens yuvası ve lens kontrol bağlantıları içerir ve gelecekte yeni sensör tipleri geliştirildiğinde güncellenebilir. Böylece kameranızı güncelleyebildiğinizden, bir sonraki kameranız, alacağınız yeni bir kameranın maliyetinin çok altında bir maliyette olacaktır!

URSA 4.6K EF; global shutter içeren harika 4.6K Super 35 görüntü sensörü, 15 adıma kadar dinamik aralık ve aktif lens kontrollü bir EF lens yuvası içerir. Şimdi Canon, Zeiss ve daha nice şirketlerin düşük maliyetli DSLR fotoğraf lenslerini kullanabilirsiniz!

URSA 4K EF; global shutter içeren uygun maliyetli yüksek kalite 4K görüntü sensörü, 12 adıma kadar dinamik aralık ve aktif lens kontrollü bir EF lens yuvası içerir. Şimdi Canon, Zeiss ve daha nice şirketlerin düşük maliyetli DSLR fotoğraf lenslerini kullanabilirsiniz!

URSA 4.6K PL; global shutter içeren harika 4.6K Super 35 görüntü sensörü, 15 adıma kadar dinamik aralık ve film endüstri standardı PL lens yuvası içerir. Mevcut olan en sinematik optiği elde edebilmeniz için uzun metrajlı film endüstrisi PL yuva lenslerini kullanmanız gerektiğinde mükemmeldir!

URSA 4K PL; global shutter içeren düşük maliyetli yüksek kalite 4K görüntü sensörü, 12 adıma kadar dinamik aralık ve film endüstri standart PL lens yuvası içerir. Mevcut olan en sinematik optiği elde edebilmeniz için uzun metrajlı film endüstrisi PL yuva lenslerini kullanmanız gerektiğinde mükemmeldir!

sensor.jpg

Dahili Set Monitörü!

Açılan 10 inç ekran niteliğinde çok büyük Vizör!

Hantal set monitörlerine veda edin çünkü Blackmagic URSA, dev dışa açılan dahili 10 inç ekrana sahip olduğundan dünyanın en büyük vizörü konumundadır! Ekran fazlasıyla parlak olduğu için dışarıda çekim yaparken, direkt güneş ışığının altında bile görmeniz kolaylaşıyor, ayrıca ultra geniş izleme açısına sahip olduğundan yatay kaydırma yapıp aşırı açılarda eğebilir ve buna rağmen çok belirgin görüntüler görebilirsiniz. Ultra HD ile çekim yaparken, küçük vizörlerde odaklama oldukça zor olabiliyor, ancak full HD dev 10 inç ekranla, kusursuz odaklama, çerçeveleme ve pozlandırma için görüntülerinizi inanılmaz ayrıntılarla görebilirsiniz! Ekran eğilebildiğinden oldukça alçak, ya da kalabalıkların üstünden yüksek çekim yapabilirsiniz ve görüntüyü görebilmeniz için ekranı yukarı ya da aşağı eğebilirsiniz!

Black Magic Ursa
4.1 (82.86%) 7 votes
Black Magic Ursa