Bize Ulaşın

All Products >> Kameralar >>Arri Amira

Product Details

  • 1 Günlük Kiralama: 2250  TL
  • Asistan + Full Lens Seti + Ekipmanlar ile birlikte gelir.

Özellikleri

Arri tarafından açıklanan özelliklere göre, kamera REC709 veya LogC gamma seçeneklerinde, HD 1080 ve 2K olarak ProRes LT, ProRes 422, ProRes 422 (HQ), ProRes 4444 kodeklerinde kayıt yapabiliyor. Kayıt ortamı olarak ise SanDisk’in Arri ve Canon ile geliştirdiği ve Codex’in de destek verdiği çok gelişmiş Compact Flash kartlar olarak bahsedebileceğimiz CFast 2.0 kartlar kullanıyor.

Bu kartlar da bu yıl IBC’de tanıtıldı ve 60GB ile 120GB seçenekleri var. Dünyanın en hızlı hafiza kartları olarak tanıtılan kartların okuma hızı 450MB/sn (3000x), yazma hızı ise 350MB/sn (2333x). Böylece karttaki 100GB veriyi sadece 4 dakikada aktarabilmek mümkün. Üstelik fiyatı henüz açıklanmadı fakat Arri de SanDisk de fiyat/performans oranının çok iyi olacağı iddiasındalar.

Kameranın ergonomisi oldukça başarılı. Kaydırılabilir Dovetail kızağı sayesinde ince denge ayarlamalarına da imkan tanıyor. Böylece omuzda konforlu ve ergonomik bir kullanım mümkün oluyor. Ayrıca kamaranın üstünde yüksek çözünürlükte bir OLED vizor ve aynı yapıya dahil katlanabilir bir OLED ekran da var (1280×1024 px). Vizörden farklı olarak ekran kameranın fonksiyonlarına da erişim sağlıyor.

Kamera, neredeyse hiç kurulum gerektirmiyor. Alexa’daki gibi gövdede omuz pedi bulunduğu için gerekirse barlarınızı, tutma aparatlarını, follow focus’unuzu, Mattebox’ınızı takın ve kullanın. Bu özellikleriyle de kamera “run & gun” stili için de oldukça ideal.

Gövdede bulunan ND filtrelerle kullanım kolaylığı sunuyor. Kamerada yüklü gelen üç 3D Lut çekim esnasında da uygulanabiliyor. İstediğiniz takdirde bu Lut’ları değiştirip kendi Lut’larınızı da yükleyebiliyorsunuz. Tabii LogC çekerek postta renk uygulamalarınızı kendiniz de rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda, çekim esnasında False Color ve Zebra ile pozlamanızı, gelişmiş peaking ile de Netliği kontrol edebiliyorsunuz.

Üç kanal ses girişi bulunan Amira üzerinde istediğiniz zaman çıkarabileceginiz bir Shotgun Mikrofon ile geliyor. Mikrofonun bağlandığı Top Handle sistemi de yine ince denge ayarları yapmanıza olanak sağlıyor.

Arri Amira
4.5 (90%) 2 votes
Arri Amira