Bize Ulaşın

Farklı farklı karakterleri oynamak zor olsa gerek oyuncular için fakat oyunculuk bir hastalık haline gelmiştir. Başarılı bayan oyuncular, hiç kuskusuz  oyunculuklarının hakkını fazlasıyla vermektedirler.Türkiye’de çok yetenekli diyebileceğimiz pek fazla oyuncu malesef yoktur diyebiliriz. Listemizi hazırlarken zorlanmadık dersek yalan olur.


1-Berrak Tüzünataç

Çimen yeşili gözleri, kendine has yüz hatlarıyla dikkatleri üzerine çekince ilk olarak sinemayla oyunculuğa adım attı. Elveda Rumeli, Ezel ve son olarak da Muhteşem Yüzyılgibi dizilerde yer aldı, rating rekorlarının doruklarda olduğu bu dizilerle oyunculuğunu pekiştirdi.

Berrak tüzünataç


2-Vildan Atasever

Kadın İsterse’nin kızı rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Oynadığı sinema filmleri olay yarattı, Altın Portakal kazandı. Kurtlar Vadisi’nin ilk bölümlerindeki oyunculuk performansı yıldızını iyice parlattı. Özcan Deniz’li Samanyolu’nda başroldü. ŞimdilerdeTRT’nin Osmanlı Tokat’ında oynuyor.

vildan atasever


3-Nehir Erdoğan

Nazlı Baklavacıoğlu karakteriyle Yabancı Damat dizisinde tanındı. Yunan damat getiren Türk kız rolüyle basında da yer tutan bir karakteri canlandırdı. Hababam Sınıfı Merhaba’daki erkek kılığına girip okula sızan Kız İsmail rolüyle de çok beğenildi. Gündemden uzak kalmayı tercih eden sempatik oyuncu ‘Son’ dizisinde Aylin karakterini canlandırdı.

nehir erdoğan


4-Hazal Kaya

Genco dizisinde başrol oynayınca tanınmaya başladı.Ancak Aşk-ı Memnu’da Nihal karakteriyle ünlü oldu.Behlül’e karşı aşk yaşayan ve babasının yeni genç karısının entrikalarının içine düşen bir çocuğu canlandırdı. Aşk-ı Memnu’nun bitmesinin ardından Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha karakteriyle iki sezon başrol oynadıktan sonra diziden ayrıldı. Feriha rolü Aşk-ı Memnu’daki evin zengin kızı Nihal’den çok farklıydı.Fakir bir genç kızın zengin oğlana aşık olması Feriha’yı modern bir külkedisi yaptı. Rol arkadaşı Çağatay Ulusoy’un oynadığı Emir karakteri ve Feriha’nın aşkı okadar gerçekçi bulundu ki Hazal Kaya’nın gerçekte de Çağatay Ulusoy’la birlikte olduğu düşünüldü.Feriha ve Emir toplumda bir aşk fenomeni haline geldiler. 2013’te başlayan Aslı Tandoğan’la başrolünde oynadığı Aşk dizisi ilk sezonun ardından yayından kaldırıldı.

hazal kaya


 5-Zeynep Farah Abdullah

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Aylin’i gerek oyunculuğu, gerekse güzelliğiyle dikkat çekti. Dizi zaten rating rekorlarını alt üst ediyordu ama O’nun performansı asla göz ardı edilmemeliydi. Zaten dizi biter bitmez hemen bir başka dev projede başrolü kaptı. Şimdilerde Star’da yayına girmeye hazırlanan Kurt Seyit ve Şura’da Kıvanç Tatlıtuğ’la ekranlarda olacak.

zeynep farah abdullah


6-Cansu Dere

Podyumlardan ekranlara transfer olan dizi yüzü oldu. Sıla dizisiyle ilk oyuncu olarak adını duyurdu. Ezel dizisindeki Eyşan rolüyle büyük patlama yaşadı. Muhteşem Yüzyıl’da Sultan Süleyman’ın gözdesi Firuze Sultan olarak göründü.. Hep rating başarısı yüksek dizilerde yer aldı..

MUHTESEM YUZYIL 2012


7-Nurgül Yeşilçay

Asmalı Konak’ta asi gelin Bahar rolüyle herkesi kendine hayran bıraktı. Ratingrekorlarının alt üst ettiği Asmalı Konak şöhretine şöhret kattı. Murat Yıldırım’la başrollerini paylaştığı Aşk ve Ceza’nın Yasemin’i olduğunda herkesi yine ekran başına kilitledi. Masmavi gözleri, pembe yanakları ve çok sevdiği kırmızı rujuyla dikkat çektiği ilk yıllarında yüz modelliği de yaptı. Belalı Baldız’daki komedi performansıyla farklı rollerdeki başarısı çok konuşuldu. Kanal D deki yeni dizisi Cinayet’te gözü pek bir polis olarak karşımıza çıkıyor.

nurgül yeşilçay


 8-Özgü Namal

Kurtlar Vadisi’nde Çakır’ın avukatı, Polat Alemdar’ın da ölümsüz aşkı rolüyle ünlendi. Sert ses tonu ve zeytin gözleriyle Hanımın Çiftliği’nde Güllü rolüyle çok beğenildi. Zülfü Livaneli’nin aynı isimli kitabından uyarlanan Mutluluk filminde başrol Meryem’i oynadı. Dramatik dizilerimizden Merhamet’te Narin karakterini iki sezondur oynuyor.

özgü namal


9-Nebahat Çehre

Yıllara meydan okuyan güzelliği, ekran duruşu ve elbette oyunculuktaki müthiş performasıyla Nebahat Çehre ekranlarda resmen ikinci baharını yaşıyor. Özellikle Aşk-ı Memnu’yla milyonları bir kez daha kendine hayran bıraktı, rating rekorlarını alt üst etti.

nebahat çehre


 10-Bergüzar Korel

2005’te Kurtlar Vadisi Irak için rol reklifi aldığında babası hasta yatağındaydı. Teklifi önce kabul etmedi,sonra ikna oldu. Kurtlar Vadisi Irak’ta Arapça öğrenip konuşan Korel katlandığı zorlukların ardından filmle ünlendi. 2006 da rating rekorları kıran Binbir Gece dizisinde şimdiki eşi Halit Ergenç’le başrol paylaşarak ‘En İYİ Kadın Oyuncu’ ödülü aldı, bu dizinin rekor ratingleri O’na katma değer kattı. İki yıldır ekranlarda izleyiciyi kendisine bağlayan Karadayı dizisinde Hakim Feride rolünü halen oynuyor.

Bergüzar Korel


11-Meryem Üzerli

Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultan’ı bu rol için Almaya’dan getirildi. 8 ay süren oyuncu seçim maratonunda Türkiye’deki bütün ajanslardaki rakiplerini geride bıraktı. Hatta saç rengi o kadar çok beğenildi ki dizi yayınlanmaya başladıktan sonra ‘hürrem kızılı’ adında saç boyaları piyasaya çıktı. Hürrem Sultan rolüyle onlarca kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü. Halan fazlasıyla sevilen Muhteşem Yüzyıl’dan tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanması sebebiyle 2013’te ayrıldı. Dizi ratinglerinde Meryem Uzerli ayrıldıktan sonra ciddi bir düşüş yaşandı.

meryem üzerli


12-Beren Saat

Türkiye’nin Yıldızları oyunculuk yarışması programından sonra yıldızı parladı.Bu onu diğer ünlü Türk kadın oyunculardan ayırdı.Türkiye’de ilk ve tek yarışma sonrası ünlenen isim oldu. İlk çıkışı Mahsun Kırmızıgül’le başrolleri paylaştığı Aşka Sürgün dizisi oldu. İkinci çıkışı 2006’da Hatırla Sevgili dizisiyle oldu. Kariyerinin zirvesine aldatan kadın rolünü oynadığı Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter karakteriyle oturdu. Nebahat Çehre,Selçuk Yöntem gibi usta oyuncularla çalışma fırsatı buldu. Ardından Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde toplumsal bir konu olan kadın tacizinde mağdur Fatmagül’ü oynadı.Fatmagül Bihter gibi bakımlı,entrikacı,gösterişli,zengin bir kadın değildir. Beren Saat bu rol ile zengin kadın tipinin oyunculuğuyla eşleştirilmesini engelledi.Zıt karakterleri de oynayabileceğini kanıtladı. Açık yeşil gözleri,dalgalı saçları,kıyafetleriyle basında da geniş yer aldı. Bir çok kesim tarafından Türkiye’nin en iyi kadın oyuncusu kabul edilen saat şimdilerde ikinci sezonu devam eden uyarlama dizi İntikam’da başrol Yağmur’u oynamaktadır.

beren saat


13-Fahriye Evcen

Oyunculuk teklifi alınca Almaya’daki üniversitesini bırakıp Türkiye’ye yerleşti.İlk rolü Necla ile Yaprak Dökümü dizisinde büyük ün kazandı. Dizinin kırdığı rating rekorları O’nun da performansının yükselmesini sağladı. Aşk Tutulması ve Cennet filmlerinde de başrol oynadı. Monica Belluci’ye benzerliğiyle çok konuşulan genç oyuncu 2013’te başlayan Çalıkuşu’nda Burak Özçivit’le birlikte Feride karakteriyle başrolleri paylaşıyor.

fahriye evcen


 

Farklı Film Karakterleri Rolüne Kolayca Girebilen 13 Bayan Oyuncu