Bize Ulaşın

Dünya’ın bir çok şehri film çekimleri için idealdir. Fakat Liverpool şehri bambaşkadır dersek yeridir. İngiltere’in her tarafı tarih dolu şehri Liverpool’u ele aldık. İngilizlerin mitolojik kuşu Liverbird ile Liviopolis simgeli şehrini ele alan yönetmenleri araştırdık. Birbirinden farklı yönetmenler, filmlerinde İngilizlerin Liverpool şehrini şeçtiler. Kimileri kıyı şehri olduğundan kimileri tarihinden kimileri de şehirde yaşayan insanların konukseverliğinden dolayı Liverpool’u şeçtiğini öğrendik… Steven Gerrard , Wayne Rooney gibi futbolcuları çıkarmış olan Liverpool şehrinde çekilmiş 10 sinema filmi…


1-Dark Knight (2008) – Kara Şovalye

Kara Şövalye (Özgün adı: The Dark Knight), Christopher Nolan’ın yönettiği bir süper kahraman filmidir. DC Comics’in kurgusal karakteri Batman’den uyarlanan 2005 tarihli Batman Başlıyor (Batman Begins) filminin devamıdır. Kara Şövalye‘nin senaryosunu Christopher ve kardeşi Jonathan Nolan yazmıştır. Hikâyeyi ise David S. Goyer oluşturmuştur. Filmin olay örgüsü, Bruce Wayne/Batman (Christian Bale), bölge savcısı Harvey Dent (Aaron Eckhart), asistan Rachel Dawes (Maggie Gyllenhaal) ve Polis Komiseri James Gordon’ın (Gary Oldman), onların suçla mücadelelerinin ve yeni tehdit Joker’in (Heath Ledger) etrafında gelişir. Joker gerçek kimliği, filmin gizemi için saklı tutulur ve Harvey Dent’in kahraman bir bölge savcısından çirkin bir katile dönüşümünün hikâyesi tamamıyla anlatılır. Yönetmen Nolan, Joker karakteri için ilhamı, onun 1940’lar ilk kez göründüğü çizgi romanlardan ve Harvey Dent’in geçmişinin tekrar anlatıldığı 1996 tarihli Batman: The Long Halloween adlı çizgi romandan esinlendi.Kara Şövalye‘nin çekimleri öncelikle Şikago’da, ek olarak da Birleşik Devletler’in birkaç yerinde, Birleşik Krallık’ta ve Hong Kong’ta yapıldı. Nolan, Joker’in filmde ilk göründüğü sahne başta olmak üzere bazı sekansları çekmek için IMAX kamerası kullandı. Kamyon devirme sahnesinde görsel efekt kullanılmadı. Filmin müziklerini oluşturmada Hans Zimmer ve James Newton Howard işbirliği yaptı.

Dark Knight (2008) - Kara Şovalye


2-The 21 st State 22 – Formula 51

2001 – ABD ,  İngiltere ,  Kanada

Aksiyon ,  Komedi ,  Macera ,  Polisiye ,  Suç

93 Dak.

Ronny Yu

Samuel L. Jackson ,  Emily Mortimer ,  Robert Carlyle , Meat Loaf ,  Mac McDonald

Stel Pavlou

Jonathan Debin ,  Andras Hamori

The 21 st State 22 - Formula 51


 3-Harry Potter ve the Deathy Hallows (2010) – Harry Potter ve Ölüm Yadiğarları 1.Bölüm

Filmin yönetmenliğini David Yates, senaristliğini Steve Kloves üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosu Daniel Radcliffe, Rupert Grint,Emma Watson, Bonnie Wright, Matthew Lewis, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Imelda Staunton, David Thewlis, Julie Walters, ve Emma Thompson’dır.

Harry Potter ve Ölüm Yadiğarları 1.Bölüm


 4-Captain America the First Avenger – İlk Yenilmez Kaptan Amerika 

2011 yapımı çizgi roman filmi.Steven Rogers’ın süper kahraman oluşunu anlatır.Marvel’ın Captain America çizgi-romanına dayanır. Steve Rogers , babasını ve annesini orduda kaybetmiştir , Amerikalı ve zayıf vücutlu bir vatanseverdir.Vücudunun zayıflığına karşın cesaretiyle göz doldurmaktadır. Ayrıca kısa boylu oluşundan dolayı da hiçbir kızın ilgisini çekmez. II. Dünya Savaşı esnasında defalarca askere alınmayı denemiştir. En sonunda cesaretini gören doktor onu askere almış ve süper asker olmuştur.

İlk Yenilmez Kaptan Amerika


5-Jack Ryan (2012) – Jack Ryan

  • Yayın tarihi: 16 Ocak 2014 (Singapur)
  • Yönetmen: Kenneth Branagh
  • Süre: 105 dakika
  • Öykü: Tom Clancy
  • Film müziğinin bestecisi: Patrick Doyle

jack ryan


 6-Alfie (2004) – Uyanık Alfie

Londra’dan New York’a gelen limuzin şoförü Alfie Elkins, yakışıklı ve çapkın biridir. Manhattan’da varlıklı müşterileri vardır. Onun için işin en cazip yanı, arabanın arka koltuğunda seviştiği kızlardır. Giderek para kazanma amacından uzaklaşıp, anlık zevkler peşine düşen Alfie’nin hayatı, tamamen kızlara odaklanır. Ancak, bu onun için hiç iyi olmayacaktır….

Alfie (2004) - Uyanık Alfie


 7-Sherlock Holmes – Sherlock Holmes (2009)

Arthur Conan Doyle tarafından 1854 yılında yaratılan ve dünyanın en çok bilinen kurgusal dedektifleri arasında yer alan Sherlock Holmes’den esinlenen film 2009’un Aralık ayında vizyona girdi. Yönetmenligini Guy Ritchie’nin yaptıgı filmin baş rollerinde Bafta veAltın Küre sahibi Robert Downey Jr. ve ünlü ingiliz oyuncu Jude Law yer alıyor. 90 milyon dolar bütçeyle çekilen film gişelerde büyük ilgi görmüş ve 524 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 2011 yılında devam filmi olan Sherlock Holmes: Gölge Oyunları vizyona girmistir.Filmin Müziğini Hans Zimmer Ve Ramin Djawadi Bestelemişdir

Sherlock Holmes (2009)


8-Millions (2004) – Milyonlar

  • Yayın tarihi: 8 Nisan 2005 (ABD)
  • Yönetmen: Danny Boyle
  • Film müziğinin bestecisi: John Murphy
  • Sinematografi: Anthony Dod Mantle
  • Oyuncu direktörleri: Gail Stevens, Beverley Keogh

millions


 9-The Parole Officer (2001) – Usta Suçlular

Manchester’ın önde gelen polisleri tarafından işlenen cinayet üzerine yıkılan Simone Garden (Steven Coogan) adını temize çıkarmak için elinden geleni yapmak zorundadır. Masumiyetini kanıtlayacak tek şey bir bankanın kasasında kilitli olan bir videokaset… Simone, dört beceriksiz hükümlü ve bir sekreterin (Emma Gilmour) yardımı ile bu bankaya girip adını temize çıkaracak olan kaseti almak zorundadır.

Usta Suçlular - The Parole Officer


 10-Awaydays (2009) – Ayakta Kal

Yıl 1970ler…Yeni taşındığı bir ülkede kendisine bir arkadaş çevresi edinmek isteyen genç bir çocuğun hikayesi.Katılmak istediği bu çevre onun modaya futbola ve hatta müziğe olan bakış açısını değiştirecektir

Awaydays (2009) - Ayakta Kal

Amy Platt Thanks…


 

Çekimleri Liverpool’da Gerçekleştirilmiş 10 Sinema Filmi
Oylamak ister misin ?
Çekimleri Liverpool’da Gerçekleştirilmiş 10 Sinema Filmi