Bize Ulaşın

1917’den günümüze kadar sinema dünyamıza en çok hizmet etmiş şirkettir Arri firması. Gerek ışık gerek ise kamera alanında bir çok ilke imza atmışlardır. Günümüzde sektörün öncü firması durumundadır. Sektörün hemen hemen her alanında bir arri ürününe rastlamanız mümkün. Türkiye pazarında da akla gelecek ilk ışık ve kamera şirketidir diyebiliriz.Sizler için Arri firması hakkında bilinmesi gereken 10 unsuru araştırdık. Umarız Dünyaca ünlü Arri firması hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilmişizdir.

arri kiralık


1-Tarihçesi

ARRI Grup, 1917’den beri, yüksek kalite sinema filmi donatımının dünya çapında en geniş sağlayıcısı olmuştur… ARRI şirketinin kurucuları ise AugustArnold ve Robert Richter’dir. Film kamera ve sinematik ışık ekipmanlarında lider olduktan sonra şöhrete kavuşnuşlardır.Hollywood’dan dünyanın diğer ucu olan Bollywood’a kadar ünü yayılmış bir şirkettir.

kiralik arri


2-Kamerada Model Zenginliği

Birbirinden kullanışlı kamera modellerini bünyesinde bulunduran Arri firmasının günümüzde en çok tercih edilen kameraları vardır. Arri firmasının kameraları ile hem ülkemizde sinema filmleri,diziler ve reklam filmleri çekilmektedir. Bunlardan bazıları ise; Arri Alexa, Alexa XT, Alexa XT Plus, Arri Amira’dır.

kiralık arri kameralar


 3-En Faydalı Işıklar

Kamera alanında lider olduğu kadar da Işık alanında da liderliğini elinde bulunduran firmadır Arri. Eski Hollywood filmlerinin kamera arkası fotoğraflara dikkat edin hep Arri damgasını mutlaka göreceksinizdir. Yaklaşık Yüzyıla dayanan bir geçmişi bulunur. Işık olarak hem kaliteli hemde kullanışlıdırlar. Görüntü yönetmenlerinin ve ışık şeflerinin tercihi her zaman Arri firmasından yana olmuştur.

kiralık arri ışık


 4- ”3 Kuruş Fazla Olsun – Arri Olsun”

Görüntü yönetmenleri kamera tercihi yaparken hep derler, ”Prodüksiyona söyleyin muhakkak Arri olsun” bu sebeple firma büyümüş ve dünyaca üne kavuşmuştur.Işık şefleri de tercihlerini her zaman Arri’den yana kullanmışlardır. Hatta günümüzde ülkemizde klip çekimlerinde sanatçılar dahi ”benim klibim muhakkak arri … ile çekilsin” der hale gelmişlerdir.

Kiralık Arri Amira


5-Teknik Destek

Dünyaca ünlü Alman şirketi Arri ‘in her yerde teknik destek sağlayan servisi vardır diyebiliriz. Geçmişten günümüze kadar sağladığı bu teknik destek sayesinde belki de bu kadar büyük şirket haline geldi bile diyebiliriz. Teknik ekip ve teknik ekipman desteğinden dolayı Dünya’ın her yerinde tüketiciler tarafından memnuniyetle kullanılırlar.

kiralık alexa xt plus


 6-Ekipman Tedariği

Arri’in en büyük özelliği ise yedek parçalarının çok kolay bulunabilmesidir diyebiliriz. Dünya’ın neresinde olursanız olun muhakkak karşınıza arri firmasının bir kolu çıkacaktır. Hangi ekipmanınız kaybolduysa veya bozulduysa hemen tedariğ edebilirsiniz diyebiliriz. Ürünlerinin kolay bulunabilir olması da Arri firmasının en büyük özelliği haline gelmiştir.

kiralık arri alexa xtstudio


7-Arri Popülerliği

Arri film ekipmanları ile çekilmiş yüzlerce belki de binlerce sinema filmi vardır sektörde… Bu arri ürünleri ile çekilmiş olan bazı yerli sinema filmi örnekleri:

Araf – Yeraltı – Kelebeğin Rüyası – Romantik Komedi – Sessiz – Aşk Kırmızı – GDO – Oğlum Bak Git – Uzun Hikaye – Karnaval – Kanunsuzlar

kiralık alexa xt modelleri


8-

Kiralık arri kameralar ve ışıklar için www.mark3kiralama.com ve www.kiralikkamera.com.tr adresi 7/24 hizmet vermektedir. Ekip bunun dışında satış desteği de sağlamaktadır. Profesyonel satış desteği için ise www.arri.com adresin destek alabilirsiniz.

kiralık alexa kamera


9-Görüntü Yönetmenlerinin Tercihi

Türkiye’de ve Dünya da bir çok görüntü yönetmenin en çok tercih ettiği kameraların başında Arri ürünleri vardır. Tercihini genellikle Arri’den yana kullanan bazı görüntü yönetmenleri:

-Gökhan Tiryaki – Uğur İçbak – Emre Konuk – Feza Çaldıran – Kamil Çetin – Veli Kuzlu – Vedat Özdemir – Hakan Gülbahçe – Yusuf Sevinç

kiralik arri alexa


10-Arri Kamera Lensleri

Arri sinemanın tüm teknik alanlarında lider olduğu gibi kamera lensleri alanında da kendini ispatlamış bir şirkettir. Arri/Zeiss Master Prime lens seti – Arri Ultra Primes lens seti – Arri Fujino N Alura lens seti – Arri Fujinon Alura Zoom lens setleri en bilindik ve tercih edilenleridir.

Kiralık Arri Master Primes lens seti


 

Arri Film Company hakkında bilmeniz gereken 10 unsur
Oylamak ister misin ?
Arri Film Company hakkında bilmeniz gereken 10 unsur