Bize Ulaşın

Dünya sinema tarihinin bir dev şirketi Arri yepyeni kamera modelleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Pazarı her geçen gün büyüyen Arri son zamanlarda üretimini gerçekleştirdiği yeni ürünleri ile halen ayakta olduğunu ve sektörün lider markası olduğunu ispatladı diyebiliriz. Arri Alexa Mini kamera’yı geçtiğimiz Ocak Ayı sonunda piyasaya sürdü. Kameranın test evresi ise yaklaşık 7 ay sürdü. Arri alexa mini onlarca yepyeni avantaja sahip minik bir kamera diyebiliriz. En son olarak Arri Amira ve Alexa 65 Hydroflex ile adını duyuran Arri şirketi beklenmedik bir şekilde Arri Alexa Mini’yi de sektöre tanıttı. Arri Alexa mini kamerayı daha iyi tanımanız için araştırmalar yaptık. Arri bilmeniz gereken 10 unsuru listeledik!!

kiralık arri alexa mini camera


1-Kullanım Kolaylığı

Alexa mini Kolay ve pratik kamera kullanımı arayanların tek düşüncesi haline gelecek bir kameradır. Alexa mini kompakt,hafif ve kendi kendine yetmektedir. Kısacası Karbon body ile simdik çok daha güçlü bir makina haline gelmiş, Alexa Plusın miniğidir diyebiliriz. Alexa Plus kameranın hantallığı yerine; seri ve kolay kullanım özellikleri ile dolu bir kameradır.Alexa Mini sırtınızda veya yanınızda taşıyacağınız bir bagaj kamerası olarak, taşınması kolay ekipmandır.

alexa mini kiralık


2-Kompakt – Alexa Mini

Alexa Mini’nin kamera gövdesi yeni nesil fırçasız dengeleme halkaları, multicopters ve akılda diğer özel kuleleri ile dizayn edilmiştir. Bu tür gyro-stabilize hava sistemleri bile hafif ve uzay-kısıtlı kuleleri standart PL adaptörlü objektif, kullanımına izin lens yönünde yeterli kompakt. Kameranın üstün düşük ışık performansı sualtı çalışmaları için mükemmel yapar, ve adanmış sualtı yuvaları şu anda önde gelen üreticileri tarafından geliştirilmektedir.

arri alexa mini kamera


3-Simetrik Tasarım

Muhteşem görkemli duruşu ile kullanıcılarına ferah bir kullanım sağlamakla birlikte kolay sağlanabilir yedek parça ürünleri ile de kullanıcılara cazip gelmektedir. 4:3 sensörü ile muhteşem görüntüler çekebilir ve rahatlıkla kurgulayabilirsiniz. Hatta anamorfik yapımları üzerinde mükemmel uyumlu görüntüleriyle kullanıcıları kendine büyüleyecek bir kamera.  ARRI Amira gibi, ALEXA Mini yüksek çözünürlüklü çıktılarının için gerçek zamanlı 4K UHD çıkışı ve basit boru hatlarını kolaylaştırılması, 4K UHD ProRes görüntüleri kaydedebilirsiniz. Bu daha önemli, ancak, Mini ve ALEV III sensörü ile diğer tüm ARRI kameralar mekansal çözünürlükte, ama aynı zamanda dinamik aralık gibi diğer görüntü kalitesi parametreleri üzerinde sadece odaklanarak rakipsiz genel görüntü kalitesi sunuyor olmasıdır.

kiralık mini alexa


4-Kolay Aktarım ve Kaydetme

Entegre ARRI Lens Veri Sistemi (LDS) teknolojisi odak, iris ve zoom ayarları hakkında kare doğru meta veri katma değer getirir. Kesin derinliği alan kablosuz el birimleri canlı görüntülenen, hassas ayarlamalar bir atış sırasında yapılabilir bu lens ayarları ile. Veriler de mercek haritalama önceden işaretlenmiş odak halkaları izin verir ve sonrası karmaşık görsel efektler elde katılan zaman ve masraf azaltır. Kamera 2.0 aktarım kartlarıyla cfAST veya özel tasarlanmış dış Kodeks kayıt için ProRes veya sıkıştırılmamış ARRIRAW kaydetmek için seçenekleri bulunmaktadır.

arri alexa mini


5-Daha Fazla Verimlilik – Entegre Fonksiyonlar

Entegre lens motor kontrol iris ve zoom ayarları ek bir harici kutu olmadan ARRI el birimleri kontrol edilebilir, yeni aktif lens motorlar titanyum PL monte doğrudan bağlanmasına izin veren, bu nedenle odak. ARRI WCU-4 el ünitesi ile çalışırken daha fazla operasyonel ayarlar uzaktan yapılabilir.

Dahili Wi-Fi bağlantısı özel bir uygulama için ihtiyaç duymadan, iOS veya Android cihazlardan kamera fonksiyonları uzaktan kumanda kolaylaştırır.Motorlu ve uzaktan kontrol dahili ND filtreleri ışık değişen koşullara hızlı tepkiler izin ve asgari kamera etrafında dağınıklığı tutmaya yardımcı.

mini arri kamera


6-2-Çok Yönlü Montaj ve Çekim Seçenekleri

Alexa Mini’in en güzel yanlarından biri de uzaktan kontol edilebilir olmasıdır. Uzaktan kumanda sistemi ile de kameranızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yahut wifi üzerinden bir kanal ile kamerada bulunan görüntüyü telefonunuza düşürebilir ve izleyebilirsiniz.

mini arri alexa kamera


7-EF Mount Avantajı

Red ve Blackmagic kameralardan sonra artık Alexa kameralarda dahi Ef mount lenslerinizi kullanabilirsiniz. Alexa mini kameranın en büyük avantajlarından biri de ef mount uyumlu olmasıdır diyebiliriz. Carl Zeiss ve Canon Ef lenslerinizi de artık kolaylıkla kullanabileceğiniz bir kamera haline geldi Arri Alexa mini. Kısa filmciler ve genç yönetmenler için artık alexa ile sinema filmi yahut kısa film çekmek hayal değil. Alexa Plus veya Amira kameraya geçmek için bu sayede Alexa mini geçiş kamerası olarakta düşünülebilir. Bu sayede de Red,Blackmagic ve Canon marka kameraların da fiyatlarının düşeceği artık gül gibi aşikar hale gelmiştir. Kamera satın almak isteyenlerin biraz daha beklemelerini öneririz.

kiralik alexa mini kamera


8-Kiralama Şirketleri:

Alexa mini kamera kiralamak isteyenler www.kiralikkamera.com.tr , www.kamerakiralama.com.tr  , www.mark3kiralama.com veya www.ucuzekipmankiralama.com adreslerine başvurabilir.

kiralık alexa mini kamera


9-Satış ve Kiralama Fiyatları:

Arri Alexa Mini Kamera Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da yaklaşık olarak 33.000 Dolar civarındadır. Ülkemizde ise kiralama ücretleri:

  • 1 Günlük Kiralama: 1000 TL
  • 3 Günlük Kiralama: 3000 TL
  • 5 Günlük Kiralama: 4500 TL
  • 7 Günlük Kiralama: 6000 TL

alexa mini kamera


10-Teknik Özellikleri

Kamera Özellikleri: 35mm format Film digital kamera – Kompact karbon body  –  4:3/16:9 switchable active sensor

Kameranın Boyutu: Length: 185 mm/7.3″ –  Width: 125 mm/4.9″ –  Height: 140 mm/5.5″  –  (Kamera body ile birlikte PL lens mount)

Kameranın Ağırlığı:  2.3 kg/5 lbs (Kameranın body’si ile birlikte olan titanium PL lens mount)

Kameranın Sensörü: 35 mm format ARRI ALEV III CMOS with Bayer pattern color filter array

Görüntü Özellikleri ve Format: 16:9     –      HD: 2880×1620 (3168×1772)  –      2K: 2868×1612 (3154×1764)
3.2K: 3200×1800 (3424×1926)     –      4K UHD: 3200×1800 (3424×1926)      –      4:3    –     2K: 2867×2150 (3168×2160)

Uyumlu Lens Mountları: Titanium PL mount with L-Bus connector and LDS     –    PL mount with Hirose connector and LDS

B4 mount with Hirose connector     –       EF mount

Kayıt Formatları:  HD 1920×1080
2K Cine 16:9 2048×1152
2K Cine 4:3 2048×1536 *
3.2K 3200×1800
4K UHD 3840×2160
ARRIRAW 2.8K 16:9 2880×1620 *
ARRIRAW 2.8K 4:3 2880×2160 *

arri alexa mini kamera


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilmeniz Gereken 10 Madde