Bize Ulaşın

Dünyaca ünlü görüntü yönetmeni Garrett Brown’ın icadı olan Steadicam kullanmak gerçekten bir yetenek haline gelmiştir.İyi Bir Stedicam Operatöründe olması gereken özellikleri sizin için listeledik.

kiralik stedicam operatörü


1 -Akıllı ve Yetenekli Bir İkinci Adam Olmalı

İyi bir steadicam asistanına ihtiyaç vardır.Hızlı ve çevik bir steadicam asistanının olması operatörünün avantajıdır.

stedicam kiralama


2-Malzemenin İyi Tanılması

Steadicamin tüm aparatlarını iyi tanımalı ve kullanmayı bilmesi gerekir.

stedicam operatörü kiralama


3-Özel Steadicam Yeleğinin Önemi

Steadicam operatörünün kendine ait bir stedicam yeleğinin olması gerekir.Özel yeleğinin dışında varsa yedek bir yeleğin de olması avantaj kazandırır operatörüne.

stedicam operatörü


4-Teknik Bilgi

Steadicam operatörünün aynı zamanda kameralar hakkında da bilgisi olması gerekir.Operatörün aynı zamanda teknik işlere yatkın olması gerekir.

kiralik stedicam


5-Hızlı Hareket

Operatörünün seri olması gerekir. Yavaş operatörlerin sektörde tutulmaları çok zordur. Steadicam Operatörünün dikkatini yoğunlaştırabilen ve ayrıntıları görebilen birinin olması gerekir.Gözü ve elini eşgüdümlü kullanabilen biri olabilmelidir.

kiralik stedicam istanbul


6-Yönetmen ve Kamera Grubu İlişkisi

Operatörlerin iyi olması bazen yeterli değildir. Yönetmenin istediğini anlıyabilmeli bunun dışında da görüntü yönetmeniyle de anlaşabilmelidir. Açı veren yönetmenle de iyi anlaşabilmelidir. Çünkü yönetmenin dilinden anlamayan bir operatör verimsiz olmuş olur.Ekip çalışmasına yatkın ve uyumlu biri olmalıdır.Yönetmenin yönergeleri anlayıp uygulayabilen olması gerekir.İnsanlarla iyi iletişim kurabilme ve insanları ikna edebilme yeteneğine sahip olması gerekir.

kiralik stedicam ankara


7-Teknolojik Gelişme

Operatörlerin teknolojiyi iyi takip etmeleri gerekir.Her geçen gün yenilenen kamera sektörünü ve kamera aksesuarlarını takip etmeleri gerekir. Günceli kaybeden operatörlerden iyi olmaları beklenemez. Yeni tekniklere açık olmaları gerekir.

kiralik stedicam izmir


8-Sanatsal Yönü

Operatörün sanatsal ve estetik yönünün gelişmişmiş olmalıdır. Estetik kaygılarının iyi olması gerekir.Yaratıcı ve hayal gücünün zengin olması beklenir.

kiralik stedicam türkiye


9-Sağlık 

Operatörlerin sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Beline dikkat etmeyen bir operatörden iş yapması beklenemez.

stedicam kiralama istanbul


10-Çeşitlilik

Operatörün birden fazla çeşit kamera ile çalışmış olması gerekir. Bunun dışında ayrıca dslr ve diğer türden kameralarla da çalışabilmelidir.

stedicam kiralama adana


için de www.kiralikkamera.com.trwww.mark3kiralama.com adresi ile irtibata geçebilirsiniz.


 

 

13 Madde İle İyi Bir Steadicam Operatörü Nasıl Olunur